ludoveMladistvaSlider
Ludove-mladistvaSlider001
Ludove-mladistvaSlider002
Ludove-mladistvaSlider003

O kapele

Autorský projekt skladateľa a klavíristu Martina “Majla” Štefánika. Vo svojej tvorbe spája zdanlivo nezlučiteľné prvky folklóru, jazzu, vážnej hudby a energickej modernej hudby. Takáto fúzia je ojedinelá a Ľudové Mladistvá majú neobvyklú schopnosť sprístupniť svoju tvorbu aj širokej verejnosti.

Svojim originálnym vystupovaním zaujali aj mladé publikum, ktoré si aj vďaka ich tvorbe nachádza cestu k slovenským ľudovým tradíciám a jazzovej hudbe. Zoskupenie Ľudové Mladistvá tvorí 5 profesionálnych hudobníkov, kapelu dopĺňajú 4 folklórne speváčky.

Kapela dosiahla za dva roky svojej existencie množstvo úspechov: vyhrala Pódium mladých talentov na Bratislavských jazzových dňoch, na Radio_Head Awards vyhrala kategóriu Objav roka a bodovala aj v súťažiach Nové tváre slovenského jazzu a JazzFruit Praha.

Novinky

Ľudové Mladistvá usilovne pracujú na novom albume, pre fanúšikov majú výzvu - Ľudové Mladistvá usilovne pracujú na novom albume, pre fanúšikov majú výzvu Kapela Ľudové Mladistvá sa od víťazstva ceny Radio_Head Awards nezastavila, získali jazzové ocenenie v Česku a ich originálne vystúpenie môžete počas leta uvidieť na viacerých podujatiach, okrem iného aj na festivale Pohoda či na českom showcase festivale Crossroads. Zároveň s mnohými koncertmi usilovne pracujú na novom […]
ĽUDOVÉ MLADISTVÁ – AKO ÚSPEŠNE SKRÍŽIŤ JAZZ S FOLKLÓROM - ĽUDOVÉ MLADISTVÁ – AKO ÚSPEŠNE SKRÍŽIŤ JAZZ S FOLKLÓROM Verte či neverte, ale Ľudové Mladistvá sú kapela, ktorá po prvýkrát vystupovala iba pred rokom – presnejšie 3. júna 2016 v rámci večerného koncertu na prvom ročníku FOLK EXPO Slovakia v Bratislave-Rusovciach. Od tých čias sa objavili na internete tri výborné skladby – Ej padá, padá rosička, A ja […]

Koncerty

05/05/2018 - – Majáles, Bratislava
12/05/2018 - – Rodinný krst albumu, Nové Mesto nad Váhom
18/05/2018 - – Wave, Prešov
19/05/2018 - – Kulturpark, Košice
24/05/2018 - – Barmuseum, Martin
11/06/2018 - – Oficiálny krst albumu Viete ako …, Slovenský rozhlas, Bratislava

Médiá

Ďalší debut sa pohral s ľudovkami. V džezovej podobe sú ešte silnejšie ako Máliková
Ľudové Mladistvá vydávajú debutový album Viete Ako, pre fanúšikov chystajú ekologické turné
Piatok na BJD 2017: Hviezdy hľadajte doma
ĽUDOVÉ MLADISTVÁ VYSTÚPIA NA BJD A PREDSTAVUJÚ NOVÝ KLIP „JURÍČKO“